Aktuelno Dragačevo

ОТВОРЕН 58. ДРАГАЧЕВСКИ САБОР ТРУБАЧА

Традиционално, у 11 сати, крај споменика Трубачу, отворен  је 58. Драгачевски сабор трубача у Гучи. Домаћин овогодишњег Сабора је министар Ненад Поповић. Уз саборску химну „Са Овчара и Каблара“, саборску заставу је подигао амбасадор Руске федерације Александар Чепурин.

ДАНАС ПОЧИЊУ И ТАКМИЧЕЊА

Од 16 часова, на позорници Културног центра негујемо традицију кроз богат културно – уметнички програм.

Први такмичарски програм на овогодишњем Драгачевском сабору трубача у Гучи одржаће се данас у 17.00 часова – Такмичење младих трубачких оркестара (пионири и омладинци) – позорница Културног центра. У програму учествује 7 пионирских и 13 омладинских оркестара Србије.

Од 21.00 час на позорници Културног центра засвираће драгачевски трубачи.

 

ПРОГРАМСКИ САДРЖАЈ

Данашњи програм:

11:00 Отварање Сабора – код Споменика трубачу

– трубачки оркестар „Драгачевске трубе“, Гуча

11:30 Отварање изложби – Музеј трубе

– трубачки оркестар „Драгачевске трубе“, Гуча

12:00 Конференција за штампу – зграда Музеј трубе

– трубачки оркестар „Драгачевске трубе“, Гуча

 

– Музеј трубе (стална поставка)

– Рајка Боројевић (стална поставка)

– Наивна уметност Ковачице

– Удружење самоуких сликара и вајара Драгачева

– Драгачево у ослободилачким ратовима 1912 – 1918 (Историјски архив Чачак)

– Радомир Дуканац

12:30 Отварање саборског сајма туризма – двориште Музеја трубе

– трубачки оркестар „Драгачевске трубе“, Гуча

13:00 Отварање сајма књига – двориште Музеја трубе

– трубачки оркестар Ивана Јовановића, Ужице

13:30 Представљање књига и публикација Сабора  – сала Kултурног центра

– трубачки оркестар Ивана Јовановића, Ужице

14:00 Отварање изложбе привреде – спортски центар

– трубачки оркестар Ивана Јовановића, Ужице

15:00 Састанак са капелницима младих оркестара – сала Kултурног центра

 

Позорница Културног центра

16:00 Културно – уметнички програм

– трубачки оркестар Ивана Јовановића, Ужице

– трубачки оркестар Кристијана Трајковића, Загужање

– трубачки оркестар Стефана Младеновића, Врање

– КУД „Свети Сава“ Црепаја

– певачка група „Миле Драговић“, Рогача

– певачка група „Српска шајкача“, Пухово

 

17:00 Такмичење младих трубачких оркестара

 

– пионирски оркестри

 

  1. трубачки оркестар Милана Анђелковића, Лепеница
  2. трубачки оркестар  Михајла Зећировића, Бојник
  3. трубачки оркестар Маје Илић, Пожега
  4. трубачки оркестар Млађана Крстића, Загужање
  5. трубачки оркестар Александра Ристића, Владичин Хан
  6. трубачки оркестар Браћа Илић, Пожега
  7. трубачки оркестар Дарка Ивановића, Владичин Хан

 

-омладински оркестри

 

  1. трубачки оркестар Дарка Станковића, Загужање
  2. трубачки оркестар Бојан Кривокућа, Ариље
  3. трубачки оркестар Михајла Стошића, Предејане
  4. трубачки оркестар Роналда Асановића, Павловац
  5. трубачки оркестар Александра Васиљевића, Прањани
  6. трубачки оркестар Александра Илића, Стубал
  7. трубачки оркестар Мартина Салијевића, Биновце
  8. трубачки оркестар Мирослава Ђунисијевића, Ариље
  9. трубачки оркестар Перице Камберовића, Лепеница
  10. трубачки оркестар Миљана Јовановића, Владичин Хан
  11. трубачки оркестар Ненада Максимовића, Јежевица
  12. трубачки оркестар Николе Крстића, Загужање

 

– у паузи: КУД „Свети Сава“ Црепаја

 

21:00      Концерт Драгачевских трубача

Трубачки оркестар „Драгачевске трубе“ Драгана Павловића, Гуча

Трубачки оркестар Марка Трнавца, Мршељи

Трубачки оркестар Бојана Крстића, Владичин Хан

КУД „МБ Наменска“, Лучани

Оставите одговор