Председник Србије Александар Вучић изјавио је да ће до краја године бити одржани избори, а можда и до Видовдана.
– До краја године биће расписани избори, можда буду и до Видовдана. Тражили су их, видећемо када ће ти избори бити. Оно што народ буде рекао, тако ће и бити – рекао је Вучић.
Поводом протеста испред Ректората председник Вучић је истакао да грађани могу да буду мирни и да држава ради свој посао одговорно и професионално.
Подсетимо, припадници Управе криминалистичке полиције, по налогу Вишег јавног тужилаштва у Београду, јуче ујутру ушли су у зграду Ректората због провере постојања необезбеђених улаза ка Филозофском факултету и неправилности у раду Ректората. Испред зграде Ректората одржан је протест дела студената и грађана због уласка припаданика УКП у ту зграду, саобраћај је био блокиран. Протест који су обележили инциденти и тензије између окупљених грађана и полиције у опреми за разбијање демонстрација, завршен је после обраћања ректора Владана Ђокића с терасе зграде Ректората.
Извор: РТС




