Aktuelno Sport

“ЖЕЛЕЗНИЧАР“ БОЉИ ОД “ЧАЧКА 94“

Синоћ су кошаркаши “Железничара“, у дербију 12. кола Прве регионалне лиге Запад, група “Б“, савладали градског ривала, екипу “Чачка 94“ са 86:70 (26:17; 23:7; 16:21; 21:15).

Ова утакмица је изазвала велико интересовање, па је сала у Прехрамбено-угоститељској школи била испуњена о последње места. Скоро целокупан први тим “Борца“ био је међу гледаоцима.

“Железничар“ је одлично почео овај сусрет. Његови играчи су се растрчали по терену, били су много бржи, па се то видело и на семафору. Половином друге четвртине повели су са 40:35. У трећој четвртини играчи “Чачака 94“ намећу свој ритам. У одбрани су чвршћи, напади, које је почео да организује Мићић, су дужи и паметнији. Праве серију 13:0, да би два минута пре краја поравнали резултат, било је 54:54. Онда следи, практично, расплет овог дуела. Две контре Панића и тројке Раковића и Радовића доносе екипи са станице поново вишак од 10 поена. Када је после три минута без коша, у последњем делу игре, Радовић тројком одвео свој тим на плус 13, знало се да је победник овог сусрета одлучен.

“Железничар“’: Раковић 19, Гуговић 6, Максић 4, Радисављевић 5, Јовановић, Панић 17, Грујић 9, Гороњић, Радовић 16, Вучићевић, Печенковић 5, Ковачевић 5.

“Чачак 94“: Брановић, Јовановић, Ристановић, Стефановић, Василијевић 15, Станишић 2, Дедијер 7, Мићић 15, Азањац 10, Зимоњић 3, Пајевић 18.