Dragačevo

П Р О Г Р А М 57. ДРАГАЧЕВСКОГ САБОРА ТРУБАЧА У ГУЧИ (9 – 13. август 2017)

   trubac-spomenik                                                                                  

 П Р О Г Р А М

  1.  ДРАГАЧЕВСКОГ САБОРА ТРУБАЧА У ГУЧИ

(9 – 13. август 2017)

 finalno takmicenje

 

       СРЕДА, 9. АВГУСТ

Позорница Центра за културу

 

2000       Полуфинално такмичење сениорских трубачких оркестара

  1. Трубачки оркестар Ивана Јовановића, Ужице
  2. Трубачки оркестар „Драгачевске трубе“ Гуча
  3. Трубачки оркестар Елвиса Бајрамовића, Бојник
  4. Трубачки оркестар Славољуба Богојевића, Параћин

2100    Концерт: Марко Глигоријевић, Прва труба публике на 56. Сабору

2200    Kултурно уметнички програм

(учествују: Раде Јоровић, трубачки оркестар “Драгачевске трубе“ из Гуче и певачка група

„Српска шајкача“ из Пухова)

 

 

ЧЕТВРТАК, 10. АВГУСТ

1100       Отварање Сабора – код Споменика трубачу

1130     Конференција за штампу – Дом трубача

-трубачки оркестар Марка Глигоријевића, Дуб

1200       Отварање изложби – Музеј трубе и хол Центра за културу

-трубачки оркестар Марка Глигоријевића, Дуб

  • Стална поставка Музеја трубе
  • Удружење самоуких сликара и вајара Драгачева
  • „Рајка Боројевић – хероина једног времена“
  • „Војвода Петар Бојовић – живот и победе“ – Народни музеј Чачак
  • Наивна уметност Ковачице
  • „Стара Гуча – варош која плени“
  • Музеј надгробника и крајпуташа
  • Монументалне скулптуре Богосава Живковића

1230     Отварање саборског сајма туризма – двориште Музеја трубе

            – трубачки оркестар Јанка Јовановића и Љубивоја Диковића, Пожега

1300       Отварање сајма књига – двориште Музеја трубе

– трубачки оркестар Јанка Јовановића и Љубивоја Диковића, Пожега

1330       Представљање књига и публикација Сабора  – сала Центра за културу

– трубачки оркестар Јанка Јовановића и Љубивоја Диковића, Пожега

1400       Отварање изложбе привреде – спортски центар

1500       Састанак са капелницима младих оркестара – Центар за културу

 

Позорница Центра за културу

 

1600       Kултурно уметнички програм

– трубачки оркестар Бојана Ристића, Владичин Хан

– певачка група „Миле Драговић“ Рогача

– трубачки оркестар Стефана Младеновића, Врање

– КУД „Танаско Рајић“ Љубић

– певачка група „Драгачевке“ Гуча

– трубачки оркестар Саше Павловића, Пирот

 

1700     Такмичење младих трубачких оркестара

– пионирски оркестри:

  1. Трубачки оркестар Милана Анђелковића, Лепеница
  2. Трубачки оркестар Дарка Ивановића, Владичин Хан
  3. Трубачки оркестар Маје Илић, Пожега
  4. Трубачки оркестар Негована Азировића, Бојник
  5. Трубачки оркестар Млађана Крстића, Загужање
  6. Трубачки оркестар Браће Илић, Честобродица
  7. Трубачки оркестар Николе Крстића, Загужање
  8. Трубачки оркестар Михајла Зећировића, Грделица
  9. Трубачки оркестар Михајла Стошића, Предејане

 

– омладински оркестри:

  1. Трубачки оркестар Мирсада Рамића, Павловац
  2. Трубачки оркестар Емира Салковића, Бојник
  3. Трубачки оркестар Мирослава Ђунисијевића, Ариље
  4. Трубачки оркестар Дарка Станковића, Загужање
  5. Трубачки оркестар Душана Стојановића, Грделица
  6. Трубачки оркестар „Тимочки весељаци“ Књажевац
  7. Трубачки оркестар Данијела Васиљковића, Лепеница
  8. Трубачки оркестар Стевана Асановића, Лепеница
  9. Трубачки оркестар Александра Васиљевића, Прањани

10.Трубачки оркестар Драгослава Димитријевића, Сурдулица

11.Трубачки оркестар Милоша Јовановића, Владичин Хан

 

у паузи: трубачки оркестар Владимира Ивановића, Загужање

                            КУД „Танаско Рајић“ Љубић

 

Главна позорница – на стадиону

2000     Концерт: трубачки оркестар Јанка Јовановића и Љубивоја Диковића

            (награда за најизворније музицирање на 56. Сабору)

2100     Концерт: Дејан Петровић Big band

2300       Концерт: Дејан Лазаревић, мајстор трубе

 

 

ПЕТАК, 11. АВГУСТ

 

0700       Трубачка будилица – улицама Гуче

– трубачки оркестар Александра Ђорђевића, Бор

– трубачки оркестар Фејата и Небојше Сејдића, Бојник

– трубачки оркестар Владимира Ивановића, Загужање

– трубачки оркестар „Новосадски трубачи“ Нови Сад

1130     Конференција за штампу – Дом трубача

– трубачки оркестар Бојана Крстића, Владичин Хан

1300       Народни вишебој – на стадиону

– трубачки оркестар Јовице Ајдаревића, Павловац

1400     Састанак са капелницима сениорских оркестара финалног такмичења

            – Дом трубача

 

 

 

 

 

 

 

Позорница Центра за културу

 

1500     Културно уметнички програм

– трубачки оркестар „Златне трубе“ Књажевац

– трубачки оркестар Стојана Крстића, Лепеница

– трубачки оркестар „Торнадо“ Јабука

– трубачки оркестар Милана Николића Доње, Грделица

– КУД „Бамби“ Чачак

– певачка група „Сновалица“ Доњи Дубац

– певачка група „Драгачевски вез“ Лучани

 

1700     Дефиле учесника у програму – улицама Гуче

  • трубачки оркестар Кристијана Азировића, Бојник
  • трубачки оркестар победник у полуфиналу
  • трубачки оркестар Стојана Крстића, Лепеница
  • трубачки оркестар „Златне трубе“ Књажевац
  • трубачки оркестар Милана Николића Доње, Грделица
  • трубачки оркестар Бојана Ристића, Владичин Хан
  • трубачки оркестар Ивана Ђенадића, Акмачићи
  • трубачки оркестар Стефана Младеновића, Врање
  • трубачки оркестар „Новосадски трубачи“ Нови Сад
  • трубачки оркестар „Торнадо“ Јабука
  • трубачки оркестар Јанка Јовановића и Љубивоја Диковића, Пожега
  • трубачки оркестар Владимира Ивановића, Загужање
  • трубачки оркестар Марко Глигоријевић, Дуб
  • трубачки оркестар Јовице Ајдаревића, Павловац
  • трубачки оркестар Саше Павловића, Пирот
  • трубачки оркестар Фејата и Небојше Сејдића, Бојник
  • трубачки оркестар Александра Ђорђевића, Бор
  • трубачки оркестар Бојана Крстића, Владичин Хан
  • КУД „Абрашевић“ Чачак/Гуча
  • КУД “Бамби“ Чачак
  • КУД „Свети Сава Први“ Тетово
  • КУД „Херцеговина“ Петрово Поље
  • КУД „Игало“ Игало

–     певачка група „Драгачевски вез“ Лучани

–     певачка група „Сновалица“ Доњи Дубац

–     трубачки оркестар Il Disadattato e la sua Orchestra (Италија)

–     трубачки оркестар Farra Fanfarra (Португал)

 

Главна позорница – на стадиону

 

1900     Генерална проба финалног такмичења

2100     Концерт: Бобан Марковић, мајстор трубе

2300       Поноћни концерт (трубачки оркестри финалисти 57. Сабора)

  1. трубачки оркестар Јанка Јовановића и Љубивоја Диковића, Пожега

трубачки оркестар Кристијана Азировића, Бојник

  1. трубачки оркестар Марка Глигоријевића, Дуб

трубачки оркестар Владимира Ивановића, Загужање

  1. трубачки оркестар Саше Павловића, Пирот

трубачки оркестар Бојана Ристића, Владичин Хан

  1. трубачки оркестар Бојана Крстића, Владичин Хан

трубачки оркестар Ивана Ђенадића, Акмачићи

  1. трубачки оркестар Стефана Младеновића, Врање

трубачки оркестар победник полуфинала

  1. трубачки оркестар Фејата и Небојше Сејдића, Бојник

трубачки оркестар „Новосадски трубачи“ Нови Сад

  1. трубачки оркестар „Златне трубе“ Књажевац

трубачки оркестар Стојана Крстића, Лепеница

  1. трубачки оркестар Александра Ђорђевића, Бор

трубачки оркестар Милана Николића Доње, Грделица

  1. трубачки оркестар „Торнадо“ Јабука

трубачки оркестар Јовице Ајдаревића, Павловац

 

СУБОТА, 12. АВГУСТ

 

0700       Трубачка будилица – улицама Гуче

– трубачки оркестар Стојана Крстића, Лепеница

– трубачки оркестар „Торнадо“ Јабука

– трубачки оркестар Кристијана Азировића, Бојник

– трубачки оркестар Ивана Ђенадића, Акмачићи

1130     Конференција за штампу – Дом трубача

– трубачки оркестар Бојана Ристића, Владичин Хан

1200       Промоција плоче Шампион Гуче Екрема Мамутовића – зграда Начелства

1300       Дефиле такмичара и учесника у програму и импровизација старе

драгачевске свадбе

  • трубачки оркестар Кристијана Азировића, Бојник
  • трубачки оркестар победник у полуфиналу
  • трубачки оркестар Стојана Крстића, Лепеница
  • трубачки оркестар „Златне трубе“ Књажевац
  • трубачки оркестар Милана Николића Доње, Грделица
  • трубачки оркестар Бојана Ристића, Владичин Хан
  • трубачки оркестар Ивана Ђенадића, Акмачићи
  • трубачки оркестар Стефана Младеновића, Врање
  • трубачки оркестар „Новосадски трубачи“ Нови Сад
  • трубачки оркестар „Торнадо“ Јабука
  • трубачки оркестар Јанка Јовановића и Љубивоја Диковића, Пожега
  • трубачки оркестар Владимира Ивановића, Загужање
  • трубачки оркестар Марко Глигоријевић, Дуб
  • трубачки оркестар Јовице Ајдаревића, Павловац
  • трубачки оркестар Саше Павловића, Пирот
  • трубачки оркестар Фејата и Небојше Сејдића, Бојник
  • трубачки оркестар Александра Ђорђевића, Бор
  • трубачки оркестар Бојана Крстића, Владичин Хан
  • КУД „Абрашевић“ Чачак/Гуча
  • КУД “Бамби“ Чачак
  • КУД „Свети Сава Први“ Тетово, Македонија
  • КУД „Херцеговина“ Требиње, Република Српска, БиХ

–     трубачки оркестар „Il Disadattato e la sua Orchestra“ Италија

–     трубачки оркестар „Farra Fanfarra“ Португал

–     Импровизација старе драгачевске свадбе

(учесници свадбе: изворне певачке групе из Драгачева, КУД „Абрашевић“ Гуча и др)

 

 

 

Позорница Центра за културу

 

1400     Културно уметнички програм

– трубачки оркестар “Новосадски трубачи“ Нови Сад

– КУД „Абрашевић“ Чачак

– трубачки оркестар победник полуфинала

– певачка група “Драгачевци“ Гуча

1500    Такмичење здравичара, избор најлепше народне ношње

  • трубачки оркестар Кристијана Азировића, Бојник
  • певачка група „Бројаница“ Буковица
  • солиста на фрули Жарко Симеуновић

1630       Културно уметнички програм гостију из иностранства

– КУД „Свети Сава“ Македонија

– трубачки оркестар “Farra Fanfarra” Португал

– КУД „Херцеговина“ Република Српска, БиХ

– трубачки оркестар „Il Disadattato e la sua Orchestra” Италијa

1800       Концерт: АКУД „Иво Лола Рибар“ Београд

 

Главна позорница – на стадиону

 

1900       Концерт: Екрем Мамутовић, мајстор трубе, шампион Гуче за 2016. годину

2000     Финално такмичење сениорских оркестара

  • трубачки оркестар Кристијана Азировића, Бојник
  • трубачки оркестар победник у полуфиналу
  • трубачки оркестар Стојана Крстића, Лепеница
  • трубачки оркестар „Златне трубе“ Књажевац
  • трубачки оркестар Милана Николића Доње, Грделица
  • трубачки оркестар Бојана Ристића, Владичин Хан
  • трубачки оркестар Ивана Ђенадића, Акмачићи
  • трубачки оркестар Стефана Младеновића, Врање
  • трубачки оркестар „Новосадски трубачи“ Нови Сад
  • трубачки оркестар „Торнадо“ Јабука
  • трубачки оркестар Јанка Јовановића и Љубивоја Диковића, Пожега
  • трубачки оркестар Владимира Ивановића, Загужање
  • трубачки оркестар Марко Глигоријевић, Дуб
  • трубачки оркестар Јовице Ајдаревића, Павловац
  • трубачки оркестар Саше Павловића, Пирот
  • трубачки оркестар Фејата и Небојше Сејдића, Бојник
  • трубачки оркестар Александра Ђорђевића, Бор
  • трубачки оркестар Бојана Крстића, Владичин Хан

 

  • Концерт: Саша Крстић, мајстор трубе, најбољи трубач 56. Сабора

 

2300     Концерт  победника 57. Сабора

 

 

 

 

 

 

 

 

 

НЕДЕЉА, 13. АВГУСТ

 

1400     Састанак са капелницима оркестара такмичења мајстора трубе – Дом трубача

 

Главна позорница – на стадиону

 

1700     Концерт: Бојан Ристић, најбољи оркестар 56. Сабора

1800     Такмичење мајстора трубе за титулу Шампион Гуче

            – трубачки оркестар Милојка Ђурића, Пожега

– трубачки оркестар Саше Крстића, Загужање

– трубачки оркестар Видоја Филиповића, Милићево Село

– трубачки оркестар Јовице Ајдаревића, Павловац

– трубачки оркестар Радојка Витезовића, Тубићи

– трубачки оркестар Божидара Николића Доње, Грделица

– трубачки оркестар Милоша Перишића, Горачићи

– трубачки оркестар Ненада Младеновића, Врање

– трубачки оркестар Божидара Луковића, Котража

– трубачки оркестар Божидара Ајрединовић, Врање

– трубачки оркестар Слободана Салијевића, Прекодолце

2100     Концерт: Горан Бреговић – Бијело дугме          

Оставите одговор