Aktuelno Sport

ФЕНОМEНАЛНИ “ЖЕЛЕЗНИЧАР“

У дербију четвртог кола друге фазе Прве регионалне лиге Запад јуче је у препуној сали “Прехрамбено-угоститељска школе“ “Железничар“ савладао крушевачки “Напредак Јуниор“ са 91:70 (22:15; 22:14; 26:19; 21:22).

У амбијенту какав се само пожелети може играчи са железничке станице од старта су кренули максимално мотивисано, решени да у дуелу са директним конкурентом за прву позицију остваре победу. Како су кренули, тако су и завршили. Одговорно и дисциплиновано. Изузетно агресивни у одбрани, а у нападу стрпљиви и разноврсни. Крушевљани једноставно нису могли да одговоре на такву игру. У другој половини друге четвртине “Железничар“ прави вишак од 15 поена и са том предношћу одлази на полувреме. У том делу игре бриљирао је Раковић, који је на старту везао десет поена, а касније посигао још два. Први пут домаћи кошаркаши стичу 20 поена предности кошевима Радовића, два минута пре краја треће четвртине. У том тренутку било је 63:43. Током већег дела последњег периода “Железничар“ одржава 20 и више кошева разлике. После неколико беспотребних фаулова у финишу, које гости претварају у поготке са линије пенала, предност пада на 19 поена, али Панићевим кошем уз звук сирене Чачани остварују победу са 21 поеном разлике, што може да буде од пресудне важности за коначан пласман на крају првенства.

“Железничар“: Раковић 24, Гуговић 3, Максић 1, Радисављевић 2, Панић 18, Грујић 9, Гороњић, Радовић 19, Диковић, Печењковић 9, Ковачевић 6.

Петар Раковић је по завршетку сусрета изјавио да ову победу посвећују свом некадашњем председнику Миловану Вуловићу, који је преминуо 26. фебруара, и да је то био још један од мотива да играчи у овом сусрету дају све од себе.