Obrazovanje

,,Мај у библиотеци“

У оквиру обележавања Недеље заједништва и сећања, ученици школе „Владислав Петковић Дис“ учествoвали су у радионици под називом ,,Мај у библиотеци“, која је организована у сарадњи са огранком Градске библиотеке ,,Владислав Петковић Дис“, у Заблаћу.

-Инспирисани безвременом поезијом Десанке Максимовић, спојили смо љубав према писаној речи, природи и другарству. Разговарали смо о томе колико је важно да се чујемо и разумемо, јер заједништво почиње поштовањем различитости. Удруженим снагама, ђаци и библиотекарке су посадили нове биљке, схвативши да су пријатељство и толеранција попут младих изданака – захтевају пажњу, стрпљење и много заједничког труда да би процветали. Ова радионица нас је подсетила да су књига и природа најбољи учитељи. Захваљујући сарадњи школе и библиотеке у Заблаћу, деца су понела вредну лекцију: да су мирна реч, дружење и рад рукама најлепши начин да негујемо сећање и градимо свет пун разумевања – истакли су организатори ове поучне радионице.

Извор: Градска библиотека

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.