Aktuelno Društvo

СВЕЧАНО ОТВОРЕН ОВОГОДИШЊИ ЕТНО-ФЕСТ

Уз богат сценски наступ, конфете и прскалице, синоћ је на пуном Градском тргу свечано отворен Етно-фест који се ове године одржава девети пут.

Сцена за памћење и овога пута била је заједничка фотографија више стотина учесника из неколико земаља света и фолклораца из Културно-уметничког друштва „Дуле Милосављевић Желе”. Гости из Индонезије, Аргентине, Египта, Костарике, Холандије, Мексика и Канаде, заједно са домаћинима из КУД-а „Желе” Чачанима су приредили прави спектакл.

Представници сваке државе потрудили су се да на јединствен начин живописно представе традицију и културу своје земље. Они су прво прошетали градским улицама и поздравили све присутне, што је изазвало велико одушевљење.

Оно што до сада није виђено у Чачаку, свакако је необичан плес Египћана, испраћен занимљивим кореографијама, којима су се највише обрадовали најмлађи. Сваки наступ испраћен је громогласним аплаузима и овацијама, а публика се препустила веселом ритму и уживала.

Вечерас нас у наставку програма од 20 часова очекују бројна изненађења која ће нам приредити међународни ансамбли. Пре вечерашњег наступа, учесници ће продефиловати од Градске плаже до Градског трга.

В. Ј.

Оставите одговор

Ваша адреса е-поште неће бити објављена. Неопходна поља су означена *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.