Sport

ДВА ЛИЦА „БОРЦА“

Тешко је речима описати овај сусрет 16. кола АБА 2 лиге између „Зрињског Мостара“ и „Борца“, који су добили Мостарци са 80:76 (17:22; 22:30; 22:12; 19:12), нарочито оно што се дешавало у другом полувремену. Чачани су одлично почели, водили све време и на полувреме отишли са предношћу од 13 поена, 52:39. Одлична одбрана, организовани напади. Домаћини једноставно нису знали одакле им прети већа опасност. Да ли из рекета или са спољних позиција. Погођено је 10 тројки из 17 покушаја. Почетак треће четвртине почиње катастрофално. Две грешке и два прекршаја у нападу, са друге стране играчи „Зрињског Мостар“ погађају две тројке и два шута за два поена, тако да је за непуна три минута предност смањена на 52:49. Играчи „Борца“ су успели да мало консолидују своје редове и у последњи период игре уђу са каквом таквом предношћу, 64:61. Домаћин први пут долази у вођство у 34. минуту. Било је 68:66. До краја утакмице они су успели да сачувају предност, захваљујући грешкама гостујућих кошаркаша чија се игра буквално распала, и остваре веома важну победу која их уводи у игру за пласман у доигравање. Са друге стране „Борац“ је катастрофално лошом игром у другом делу утакмице пропустио да начини велики корак ка пласману међу четири најбоље екипе. Меч у дворани „Бијели брег“, прве фебруарске вечери, посматрало је 1.300 гледалаца, а „Борац“ је играо у следећем саставу: Ћаловић, Поповић 9, Ђоковић 8, Пешаковић 10, Балабан 7, Прља, Димић 2, Стојадиновић 12, Гавриловић 2, Тодоровић 10, Мариновић 16.