ПОБЕДА ПОСЛЕ ДРАМЕ

Синоћ су кошаркаши „Борца“ у веома узбудљивом сусрету савладали „Ловћен“ са 97:90 (30:16; 23:19; 19:29; 10:18; 15:8). Први меч који је „Борац“ играо као домаћин у АБА 2 лиги привукао је око 1.000 гледалаца који су морали да имају јаке нерве, ако су желели да овај сусрет испрате до краја. А није изгледало да ће се играти и продужетак. Гости су у првим минутима били сигурнији и повели 10:4, али су Чачани успели да за неколико минута резултат преокрену у своју корист и поведу са 22:12. На први одмор се одлази са предношћу „Борца“ од 14 поена. У наставку сусрета гости праве серију од 7:0, али се играчи Рашка Бојића брзо враћају на прави колосек и пружају игру достојну вишег ранга такмичења. Све је у тим тренуцим функционисало како треба,пре свега одбрана после које су се развијали брзи и прецизни напади. Гости су били немоћни и прво полувреме са завршава предношћу „Борца“ од  18 поена, 53:35. Почетак другог полувремена опет припада Цетињанима, који серијом од 8:0 за непуна два минута смањују резултатски заостатак, тако да је резултат 53:43. У игру домаћих кошаркаша почиње полако да се увлачи несигурност и страх. Напади су све дужи, без неке идеје, и покушава се шутевима са веће удаљености, који су углавном били непрецизни. Са друге стране гости добијају на самопуздању. Разиграли су се Кораћ, Албијанић, Латковић. Предност се полако топи и непуна четири минута пре краја треће четвртине резултат је 59:59. Мићић са своје две тројке доводи поново „Борац“ у предност. У тим тренуцима одговорност преузима Ђоковић, који постиже четири поена, и кошевима Стојадиновића опет се одлази се на последњи одмор са осам поена предности, 72:64. Почетак последње четвртине и серија „Ловћена“ 5:0. Незвесно је до краја. При вођству „Борца“ 82:80 Пешаковић промашује шут за три поена и гости имају последњи напада који реализује Кораћ  поготком уз звук сирене. У продужетку на сцену ступа феноменални Тодоровић који у том делу игре постиже 10 поена. Придружио му сеМариновић са 5 кошева.У оваквом сусрету сваки потез  може да одлучи, али један свакако вреди поменути. При резултату 94:90 за „Борац“, минут и тридесет секунди до краја, Мариновић губи лопту и Врбица креће сам према кошу. Изгледа да је погодак неминован, али Поповић сустиже противничког играча и блокадом каква се виђа у НБА лиги спречава да смањење резултата. У контри Ђоковић постиже три поена за коначних 97:90.

„БОРАЦ“: Бумбић, Ћаловић, Поповић 5, Ђоковић 14, Пешаковић 3, Прља 2, Мићић 21, Стојадиновић 3, Гавриловић 2, Тодоровић 33, Чарапић, Мариновић 14.

Времена за опуштање нема, јер већ сутра гостује „Златибору“ у трећем колу домаћег шампионата.