ЗАГАРАНТОВАНИ УКУСНА ХРАНА И ДОБАР ПРОВОД
Најпознатија драгачевска варошица Гуча није само током августа место доброг провода, у време Сабора трубача. Један од водећих гастрономских догађаја у нашем крају свакако је и „Хајдук фест” који се одржава 4. јула.
Прве недеље јула екипе из Драгачева, али и из околних општина и градова такмичиће се у припреми хајдучког ћевапа, специјалитета карактеристичног за овај крај. Овај традиционални специјалитет припрема се слагањем слојева меса и поврћа који се полако пеку, а свака екипа пажљиво ће чувати свој тајни састојак који даје аутентичан укус.
– Ове године организујемо осми „Хајдук фест”. За сада имамо пријављених око десет екипа, и као и увек нису све из нашег краја, заинтересованост гостију са стране је велика. Екипе ће се опробати у припреми хајдучког ћевапа који је карактеристичан за наш крај. Поред пехара, прве три екипе које буду најбоље припремиле хајдучки ћевап добиће и вредне новчане награде у износу од 40.000, 30.000 и 20.000 динара – рекла је Весна Габоровић, директорка ТО „Драгачево” Гуча.

Мирис специјалитета са роштиља и звук драгачевске трубе још никога нису оставили равнодушним. Организатори су припремили богат програм за све посетиоце, па је тако поред квалитетне и укусне хране загарантован и добар провод.
– Припремили смо и пратећи програм у оквиру кога ће вредне жене из нашег краја представити старе занате и рукораде којима се баве. Имаћемо и традиционално такмичење у превлачењу конопца, где ће најбоље екипе такође, добити пехаре. Као и до сада, мислили смо на наше најмлађе суграђане који ће имати прилику да погледају једну представу, а сви присутни у вечерњим сатима имаће прилику да уживају на концертима Трубачког оркестра „Драгачевске трубе” и Милице Тодоровић – рекла је Габоровић.
ПРОГРАМ ОВОГОДИШЊЕГ „ХАЈДУК ФЕСТА”
11 часова – Отварање фестивала код „Споменика трубачу” и почетак такмичарског дела програма
11:30 сати – Концерт трубачког оркестра „Драгачевски подмладак”
14 часова – Такмичење екипа у превлачењу конопца
15 часова – Дегустација узорака хајдучког ћевапа од стране чланова стручног жирија
18 часова – Дечији програм – позорница Културног центра
19 часова – Додела награда и признања
20 часова – Концерт Трубачког оркестра „Драгачевске трубе”
21 часова – Концерт Милице Тодоровић
Виолета Јовичић




