Sport

„БОРАЦ“ ПОВЕО 1:0

Прву четвртфиналну утакмицу доигравања АдмиралБет Кошаркашке лиге Србије данас су хали крај Мораве одиграли „Борац“ и „Динамик ВИП ПЕЈ“.
У једној, скоро па ревијалној, утакмици одиграној пред 1.500 гледалица славили су домаћини. 76:68 (15:17, 15:18, 26:15, 20:18).
Током првих 20 минута гости били све време у вођству које је у 16. минуту износило десет поена. Било је 33:23. Тада „Борац“ почиње полако да „додаје гас“, па на велики одмор Београђани одлазе са вођством 35:30.

У трећој четвртини домаћин игра много агресивније у одбрани, па долази до резултатског преокрета. Чачани у последњих десет минута улазе са вођством 56:50.
Разлика у квалитету две екипе видела се током четврте четвртине, јер су играчи „Борца“ рутински чували предност до краја утакмице.
И за крај једна занимљивост. Мариновић ниједним није затражио минут одмора.
„Борац“: Илија Ђоковић 4, Хејл, Санадзе, Радован Ђоковић 6, Лопез 12, Томашевић, Пецарски 18, Маринковић 3, Новаковић 11, Тодоровић 8, Чарапић 14.