ОДОШЕ СМЕДЕРЕВЦИ У ПРВУ ЛИГУ

„Полет“ није успео да данас, у последњем колу Српске лиге „ЗАПАД“, на свом терену „ишчупа“ бар бод у дуелу са „Смедеревом 1924“ и тако „уведе“ „Борац 1926“ у Прву лигу. Гости су остварили победу 3:1 (1:1).

Сјајан фудбалски амбијент на терену у Љубићу

Учинило се да ће „гребићима“ то поћи за руком, јер су у 17. минуту повели голом Обреновића. Тада Смедеревци преузимају иницијативу и поравнавају резултат голом Стојковића у 42. минуту. Исти играч доводи свој тим у вођство 2:1 ударцем са 18 метара у 52. минуту. Коначан резултат поставља у 64. минуту Савковић ударцем искоса са леве стране, а лопта завршава свој пут у горњем левом углу.

Радост Смедереваца по окончању утакмице

Овом победом „Смедерево 1924“ је изборило наступ у Првој лиги, док ће се у Српској лиги „ЗАПАД“ идуће сезоне такмичити три клуба са чачанског подручја. „Борцу 1926“ и „Полету“ придружио се „Омладинац“ из Заблаћа.