TRENERI JEDNOGLASNI, SJAJNA FUDBALSKA PREDSTAVA

Posle susreta dva velika rivala, treneri oba tima su dali svoja viđenja derbija 11. kola Prve lige u kome je ekipa „Radničkog 1923“, na Gradskom stadionu u Čačku, savladala „Borac 1926“ sa 2:1.

Aleksandar Linta
  • Utakmica je bila sadržajna, naročito prvo poluvreme. Otvorena. Mi smo ušli u meč da se nadigravamo, naši protivnici isto. Igrali su na gol više. Uostalom, tako je i njihovo opredeljenje. U drugom delu intenzitet je pao, ali bez obzira na to mogu da kažem da je utakmica bila na nivou superlige. Ovakvi mečevi vraćaju veru fudbal i šteta je što publika nije mogla da prisustvuje – izjavio je posle utakmice šef stručnog štaba „Radničkog 1923“ Aleksandar Linta, koji je, sasvim razumljivo, bio prezadovoljan ostvarenim rezultatom.
Vladimir Stanisavljević

Njegovom kolegi Vladimiru Stanisavljeviću bilo je neuporedivo teže, jer je „Borac 1926“ primio gol u poslednjim minutima, a to za svaku ekipu predstavlja veliki šok.

• Jedva smo čekali ovu utakmicu, jer su one pravi izazov. Rivalitet ova dva kluba je uvek prisutan, bez obzira na mesto na tabeli. Oni su veliki tim i igraju najlepši fudbal u ligi. Probali smo da neutrališemo tu njihovu igru iz prve trećine, koja im je najjače oružje, i mislim da smo u tome uspeli. Najveći deo utakmice smo imali pod svojom kontrolom, tako da sam očekivao da ćemo uspeti da ostvarimo povoljan rezultat. Međutim, jedan igrač koji ima sjajnu karijeru, Tomić, sjajnim potezom se oslobodio našeg igrača, postigao veoma lep gol i odlučio pobednika. Kragujevčani su bili bolji za taj gol. Mi nismo uspevali da neke naše prilike rešimo na zadovoljavajući način i to je na kraju odlučilo – rekao je Stanisavljević.