„БОРАЦ 1926“ ЗИМУЈЕ НА ВРХУ

У последњем овојесенском колу, 15. по реду, „Борац 1926“ је данас на Градском стадиону пред 300 гледалаца савладао локалног ривала „Полет“ из Љубића са 6:1 (2:0).

Све време сусрета изабраници Дарка Ракочевића су имали више од игре и већи посед, док се њихов противник определио на затворенију варијанту и ретким контранападима покушавао да дође до поготка.

„Зебре“ су теренску надмоћност крунисале у 25. минуту поготком Милекића. Капитен домаћина је, после додавања Коларевића са десне стране, са ивице шеснаестерца, по средини, упутио прецизан ударац по земљи у леви угао. На 2:0 повисио је Ракоњац. На њега су заборавили одбрамбени играчи „Полета“, то је видео Ковачевић и послао дубок пас са центра терена. Ракоњац је примио лопту неометан на левој страни и није му било тешко да савлада Веселиновића.

У наставк голеада. Најпре у 47. минуту Н. М. Веселиновић смањује на 2:1. Потом креће серија „зебри“. Милекић (50.), Вранић (53.) и Богићевић у 55. минуту доносе високу предност свом тиму. Серију је завршио Вранић својим другим поготком у 78. минуту.

Овом победом „Борац 1926“ је сачувао пево место у Српској лиги „ЗАПАД“ и на зимску паузу одлази са пет бодова више од другопласираног „ФАП“ – а. Првенство ће бити настављено на пролеће.