„БОРАЦ“ ОСТАО У АБА 1 ЛИГИ

Данас је у сали Туристичко пословног центра „Златибор“ пред 1.100 гледалаца „Борац“ у другој утакмици разигравања за наступ у наредном издању АБА 1 лиге савладао „Златибор“ са 87:66 (20:26, 22:20, 25:14, 20:16).

(Фотографија је са утакмице у Чачку)

Чачани су и у овом сусрету показали да су убедљиво бољи тим и победом разрешили дилеме око наступа у АБА 1 лиги.
Одлично је „Борац“ започео овај сусрет и у седмом минуту повео 17:7. Уследила је боља игра тима из Чајетине и резултатски преокер, када „Златибор“ долази у вођство 36:29. Тада се разиграо Чарапић. Најпре је рампом зуставио Николића, па омогућио Новаковићу да постигне три поена, да би на крају друге четвртине везао шест поена и „Борац“ на полувреме одлази са предношћу 44:36.
Меч је „преломљен“ у првих пет минута трећег дела. Распуцали су се Чачани. Дошли до вођства 57:43 и тако ставили домаћину до знања да нема шта да тражи у овом сусрету. Остатак меча био је само формалност, јер је „Златибор“ истакао белу заставу.
„Борац“: Илија Ђоковић 11, Ђ. В. Ћурчић, Хејл 5, Санадзе 15, Радован Ђоковић, Лопез 7, Пецарски 16, Маринковић 10, Новаковић 11, Тодоровић 2, Чарапић 10.