BORAC U POLUFINALU SUPERLIGE

Danas je u drugoj četvrfinalnoj utakmici košarkaške Superlige, odigranoj u hali kraj Morave, Borac savladao FMP sa 92:85 (20:17, 20:26, 26:20, 26:22).

All-focus

Tokom čitave utakmice vodila se izjednačena borba. Čačani su bolje otvorili susret, ali u drugoj četvrtini ekipa iz Železnika koristi prednost u visini i preokreće rezultat u svoju korist.

Borac tokom trećeg perioda pojačava igru u odbrani i tokom narednih 20 minuta ovaj segment igre ne pada u jačini.

Zanimljivo je da je Marko Marinović tokom poslednje četvrtine držao na parketu dvojicu, još uvek kadeta, Đorđa Ćurčića. Oni su se odlično snašli, a Đorđe M. Ćurčić, je pri vođstvu Borca 86:85, sa svoje dve vezane trojke rešio pitanje pobednika.

Ovom pobedom Čačani su se plasirali u polufinale Superlige. Naredni protivnik biće bolji iz duela između Crvene zvezde mts i Zlatibor.