KOŠARKA – SLOVENCI BEZ ŠANSE

Ozbiljnim pristupom od prvog do poslednjeg minuta utakmice petog kola ABA 2 lige, košarkaši “Borca“ su, pred svojih 1.000 gledalaca, savladali “Rogašku“ sa 91:61 (25:12; 20:13; 26:16; 20:20). Gosti iz Slovenije su već na startu osetili snagu odbrane Čačana, a po dve trojke Đokovića i Majstorovića su nagovestile sjajno šutersko veče izabranika Marka Marinovića.

Foto Lejča: Nenad Narandžić

Igrači “Rogaške“ jednostavno nisu znali odakle im preti veća opasnost, jer je uvek neko od igrača “Borca“ imao svoje sjajne trenutke, a sa druge strane mučili su se u napadu, koji se često završavao neizgrađenim šutevima u poslednjim sekundama. Prednost je stalno uvećavana da bi posle Kočovićeve serije od devet uzastopnih poena ona u 31. minutu iznosila 34 koševa. Na semaforu je pisalo 75:41. Ovakav razvoj događaja na terenu dao je mogućnost treneru Marinoviću da minutažu raspodeli na što više igrača i da svoje najjače adute sačuva za predstojeće mečeve.

“Borac“: Alikadić 5, Popović, Đoković 13, Krsamnović 2, Bumbić, Gavrilović 14, Majstorović 8, Kočović 12, Nerandžić 16, Džons 8, Todorvić 6, Čarapić 7.

“Rogaška“: Ferme 5, Božak 5, Fon 3, Dornik 6, Vašington 6, Durnik 12, Lelić 6, Čigoja, Milićević 17, Vujasinović 2.