ПОДГОРИЧАНИМА ДУБОКА МОРАВА

Остварили су Чачани, вечерас на свом терену пред 1.000 гледалаца, важну победу над директним конкурентом у борби за опстанак у АБА 1 лиги, екипом подгоричког „Студентског центра“. Резултат ове утакмице 20. кола је гласио 89:80 (25:18,13:25, 29:19, 22:18).
Почео је „Борац“ полетно овај сусрет. Ношени публиком његови играчи су играли агресивно у одбрани, а служио их је и шут за три поена. Од првих седам, шест је било усшешно. На први одмор Чачани одлазе са седам поена предности.

У наставку тотално другачија слика. Напади спори, безидејни. Стао је шут (у другој четвртини само две тројке из десет шпкушаја). Додуше у 14. минуту вођство је износило 32:21, али онда су домаћи кошаркаши „нестали“ са терена. За само три минута игре на семафору пише да гости воде 35:34. Хејлева тројка плус успешно додатно бацање „удахњују кисеоник“ „Борцу“, али за кратко. Серијом 8:0 Подгоричани улазе у другу половону утакмице са вођством 43:38.

Са много више одлучности домаћин започиње трећу деоницу. Агресивност се исплатила, па са постигнутих 14 и само два примљена поена преокреће резултат на 52:45. Паметном игром и добром сарадњом Радована Ђоковића и Маринковића „Борац“ чува вишак, који на старту последењих десет минута износи пет поена.
Овај период играчи Марка Мариновића су одиграли сталожено и са великом дозом самопоуздања, не давши противнику ни минимум шанси за преокрет.
„Борац“: Илија Ђоковић 9, Ћурчић, Хејл 20, Санадзе 4, Радован Ђоковић 7, Лопез, Томашевић 14, Пецарски 13, Маринковић 13, Новаковић 3, Тодоровић 6, Чарапић 7.