НАЈЛЕПША ЧЕСТИТКА ЗА НОВУ ГОДИНУ

У одложеној утакмици деветог кола КЛС „Борац“ је у Вршцу, у суботу 30. децембра пред 1.400 гледалаца, савладао истоимену екипу са 103:97 (16:19; 25:22; 24:21;18:21; 20:14). Први део сусрета је протекао у сталном вођству домаћина. Половином друге четвртине „Вршац“ је имао 15 поена предности, 39:24. Међутим, следи серија „Борца“, па  је у 18. минуту резултат смањен на 39:35 за Вршчане. После 20 минута игре ниједна екипа није стекла предност. Било је 41:41. Домаћин води и трећој четвртини. Три минута пре њеног краја Балабан успева изједначи. Семафор је показивао 56:56. До краја тог дела игре „Борац“ води. У једном тренутку са девет поена предности, али у последњу деоницу сусрета улази са предношћу од три поена, 65:62. Чачани су одржавали предност до 38. минута када домаћин поново долази до предности. Креће узбудљива завршница у којој су код резултата 83:83 Вршчани имали последњи напад, али су, на сву срећу, промашили најпре шут за три, а одмах затим и шут за два поена, па је победник овог сусрета морао да се реши у продужетку. Кошаркаши „Борца“ су тај део меча одиграли одлично, постигли три тројке, дали три поена после досуђене техничке грешке Вељковићу и забележили десету победу у овом такмичењу којом су избили прво место, које деле са екипом „Динамика“. Још важније је да је овом победом обезбеђено учешће на финалном турниру Купа „Радивоја Кораћа“. Последњу овогодишњу утакмицу „Борац“ је одиграо у следећем саставу: Ћаловић, Поповић 10, Ћирић, Ђоковић 17, Пешаковић 2, Балабан 22, Прља, Стојадиновић 11, Гавриловић, Тодоровић 10, Чарапић 11, Мариновић 20.