„БОРАЦ“ ИЗГУБИО РАТ

БОРАЦ“ ИЗГУБИО РАТ

У утакмици осмог кола АдмиралБет АБА лиге вечерас су се у хали крај Мораве састали „Борац“ и „Цибона“. После тешке, исцрпљујуће и нервозне утакмице гости су славили 62:59 (16:16, 10:18, 12:10, 24:15).
„Борчеву“ игру у првих 20 минута обележило је осам тројки, док су гости из Загреба своје кошеве постизали углавном из рекета, јер је приметна њихова предност у висини. Домаћини користе чак 13 грешака својих противника, па на велики одмор одлазе са предношћу од осам поена.
Трећи период протиче у правој рововској борби. Зато је постигнуто мало кошева, јер је пажња усресређена на одбрану. Загрепчани смањују заостатак за два поена и „Бора“ пред последњих десет минута води 44:38.
У последњој деоници „Цибона“ делује много организованије, полако смањује минус, а први пут долази у вођство на минут и 43 секунде до краја. Победника је практично одлучила тројка Гегића 34 секунди пре краја када је свој тим довео у вођство 58:56.

„Борац“: Ђоковић 3, Ћурчић, Хејл 19, Лопез 4, Томашевић 7, Пецарски, Лешић 7, Маринковић 4, Новаковић 9, Тодоровић 3, Чарапић 3.