“BORAC“ NE SMANJUJE GAS

U trećem kolu ABA 2 lige košarkaši “Borca“ su u večeras, pred svojih 1.000 navijača savladali sarajevski “Spars“ sa 96:62 (10:12; 34:15; 31:16; 21:19) i tako su uz “MZT“ jedina ekipa koja još nije osetila gorčinu poraza u ovogodišnjem izdanju ovog regionalnog takmičenja.

Trofejni selektor Duda Ivković priutovao utakmici i bio burno pozdravljen od publike pred početak susreta

Počeli su domaći košarkaši ovu utakmicu u malo slabijem ritmu i posle nekoliko vezanih promašaja i neuspešnih slobodnih bacanja gosti u sedmom minutu igre vode 12:4. Trener Marinović u tom periodu često menja igrače tražeći pravu petorku. U poslednja tri minuta prve četvrtine domaći košarkaši smanjuju zaostatak na samo dva poena i tako se odlazi na prvu pauzu. Početkom druge četvtine, trojkom Čarapića, “Borac“ konačno prelazi u vođstvo 13:12, a malo kasnije je i 18:12, što znači da je napravljena serija 14:0.

Nikola Kočović bio je najefikasniji igrač Borca

Vrlo brzo, polovinom druge četvrtine, prenost postaje dvocifrena. Trojkom Gavrilovića rezultat je 26:16. Već se tada videlo da je domaći tim mnogo kvalitetniji. Taj period igre je ubedljivo dobijen i Čačani su u plusu 17 poena. U istom ritmu nastavljaju i u trećem delu, pa u poslednjih 10 minuta ulaze sa prednošću od 32 poena. Do kraja susreta ona je uvećana za još jedan poen.

“Borac“: Alikadić 8, Popović, Šušić 7, Đoković 13, Krsmanović, Gavrilović 8, Majstorović7, Kočović 15, Nerandžić 8, Džons 8, Todorvić 11, Čarapić 11.

“Spars“: Strong 10, Klavžar 2, Huseinspahić 2, Vrabac 10, Jovanović 3, Ilić 2, Polutak 2, Memić, Kamenjaš 20, Buza 2, Đekić 3, Muratović 5.