MARINOVIĆ: ,,MORAMO DA IZVUČEMO POUKE IZ OVAKVE UTAKMICE, JOŠ UVEK NISMO DOVOLJNO ISKUSNI“

Košarkaši Borca odigrali su još jednu dobru utakmicu u debitantskoj sezoni u ABA ligi. Na parketu Sportskog centra ,,Morača“ koplja su ukrstili sa ekipom  Budućnosti, a nakon 40 minuta silne i vrlo neizvesne borbe pobedu je ostvario domaći tim, koji je slavio rezultatom 86:83 (19:26; 29:18; 12:11; 26:28).

Van svih očekivanja, već od prvog minuta Borac je krenuo kako se samo poželeti može. Igrali su Čačani fantastično u prvoj deonici, kako u odbrani, tako i u napadu. O tome jasno svedoče i brojke, koje govore da je prvi desetominutni period tim Marka Marinovića okončao sa sedam poena u plusu (19:26). U nastavku meča Budućnost je uspela da pohvata konce, pa je pred kraj poluvremena po prvi put povela.

Nakon što je meč nastavljen posle velikog odmora, domaćin je igrao sve bolje i bolje, pa se polovinom poslednje deonice činilo da će lako okončati susret. Ali onda se probudio prkos kod Čačana, koji su iz petnih žila izvukli poslednje atome snage, pa su prišli na svega tri poena deficit (86:83). Čak je Entoni Smit imao u samoj završnici šut za produžetak, ali lopta nije htela u koš, tako da je Budućnost mogla da odahne.

Bilo kako bilo, Borac je još jednom pokazao da ima znanje, kvalitet, snagu, ali pre svega srčanost da se bori sa najboljim ekipama ABA lige. I posebno treba istaći da je sve to Borac učinio sa svega devet igrača, jer je bio lišen pomoći Radovana Đokovića i Derika Torntona, košarkaša koji su u napadu mogli da donesu puno dobrobiti svojoj ekipi.

Marko Marinović nakon utakmice ističe da Borac još uvek nema dovoljno iskustva za ovakve mečeve.

,,Znali smo da je Budućnost odigrala nekoliko teških mečeva u nizu. To se videlo od početka duela, jer nisu igrali u prepoznatljivom ritmu. Međutim, mi kao ekipa nismo dovoljno iskusni da igramo ovakve utakmice”, iskren je strateg Čačana.

On poručuje da će njegov tim ulagati još više napora kako bi napredovao.

,,Vredno radimo i treniramo, ali još uvek nismo na nivou na kom zamišljam da treba da budemo”, zastao je Marinović, a zatim je još dodao.

,,Sve čestitke domaćinu, a na nama je da izvučemo pouke iz ovakve utakmice”, završio je šef struke Borca.

S druge strane, kormilaru Budućnosti Petru Mijoviću mogao je da padne kamen sa srca nakon što je semafor označio kraj susreta.

,,Očekivano težak meč posle sedam dana vezanih gostovanja i tri teška putovanja. Najbitnije je da smo upisali pobedu protiv nezgodne ekipe Borca, koja nije slućajno pobedila Partizan u prvom kolu. Nema sumnje da će Borac biti ,,tvrd orah” za sve favorite u ABA ligi”, rekao je Mijović.

Težak raspored po tabor Marka Marinovića nastavlja se već sledećeg vikenda. Tada će Borac na parketu dvorane kraj Morave dočekati Mornar iz Bara. Rečeni susret na programu je u subotu 24. oktobra, a početak meča je u 17 časova. Valja pomenuti da je Borac u sklopu priprema imao priliku da odmeri svoju snagu i košarkašku veštinu sa Mornarom, i to baš u Čačku. Tada je kao bolji rival iz susreta izašao Borac, koji je slavio rezultatom 93:88. Naravno, ovog puta situacija će biti totalno drugačija, jer je ipak pomenuti meč bio prijateljskog karaktera, dok će u subotu biti takmičarskog. Ipak, svi u gradu na Moravi se nadaju da će Borac ponovo biti na visini zadatka, a onda neće biti nemoguće ostvariti podvig nad timom Mihaila Pavićevića.

Piše: Nikola Minović

Izvor: KK BORAC