POBEDA UZ PUNO MUKE

„Borac“ je u 15. kolu ABA 2 lige uz puno muke i poteškoća ostvario jedanaestu pobedu uz vatrenu podršku navijača, protiv uvek neugodnog „Vršca“.
„Vršac“ je u Čačak stigao bez nekih značajnih igrača u timu, sa novim trenerom Topićem, koji je na prečac zamenio Đokića i u finansjskim problemima do guše. Međutim, Vrščani se nisu predavali lako, igrali su čvrsto, a nažalost, zatajilo je „Borčevo“ najubojitijije oružje, dobar šut za tri i dva poena. Utakmica sa puno promašaja na obe strane, puno izgubljenih lopti.
„Borac“ je trojkom Marinovića krenuo furiozno, a igrajući na centra Balabana, koji je bio odličan u prvoj četvrtini, stekao i značajnu prednost 19:11. U drugoj četvrtini gosti čvrstom igrom uz odličnog Simeunovića i Kutlešića igraju bolje i na poluvremenu smanjuju rezultat na 31:25, druga četvrtina 12:14. Borčevi šuteri, Marinović, posebno Pešaković i Đoković (koji već duže vreme nije u najboljoj formi) jednostavno nisu imali veče. Međutim, u trećoj četvrtini „Borac“ dodaje gas i uz pomoć mladog Čarapića i Nemanje Todorovića održava prednost. „Borac“ ne koristi znatnu prednost pod košem i gosti u poslednjoj četvrtini 18:23 dovode i u pitanje pobedu „Borca“. Srećom, zahvaljujući iskustvu i znanju Stojadinovića i uz podršku publike, koja je u ovom meču zaista bila šesti igrač, „Borac“ ipak ne prepušta sve slučaju, kao u poslednjim trenucima sa „Lovćenom“ i „Vojvodinom“ i ostvaruje još jednu važnu pobedu uz penal završnicu. Težak put do željenog cilja – ulaska u Aba 1 se nastavlja. I ovu utakmicu je prenosila Arena sport, a Čačak je još jednom, širom nekadašnje Jugoslavije potvrdio da ima vatrenu publiku koja voli košarku i ambiciozan tim. Sledeća utakmica je u subotu u hali kraj Morave sa „Zlatiborom“, ekipom koja je ubedljivo porazila „Borac“ u prvom delu KLS.