SIGURNOM IGROM DO POBEDE

Fudbaleri “Borca 1926“ osvarili su četvrtu uzastopnu pobedu u Srpskoj ligi Zapad i trenutno su vodeći tim na tabeli sa maksimalnih 12 bodova.
U nedelju, 1. septembra, na Gradskom stadionu, pred 500 gledalaca, savladana je aranđelovačka “Šumadija“ sa 3:0 (2:0).

Domaći tim je u vođstvo došao u 14. minutu kada je iz jedanaesterca Bogićević savladao Nićiforovića. Prethodno je Lukića, sa leđa, oborio Proković i sudija Kurlagić je pokazao na belu tačku. U 24. minutu vođstvo je duplirano. Sjajan prodor Radosavljevića po desnom krilu i centaršut u srce šesnaesterca. Odlično je odreagovao Kovačević i volejem šalje loptu ispod prečke. U nastavku susreta igra se odvijala, najvećim delom, između dva šesnaesterca. Gosti nisu nijednom ugrozili Maslarevća, dok su sa druge strane najozbiljnije zapretili jednom Grkajac i dva puta Lukić. I kada su svi očekivali da se utakmica završi rezultatom iz prvog poluvremena, u trećem minutu nadoknade Simović sa leve strane šalje loptu na ivicu šesnaesterca, gde je dočekuje Radosavljević i udarcem levom nogom šalje je pored desne stative u gol.
“Borac 1926“: Maslarević, Ostojić, Radosavljević, Bogićević (Kijevčanin), Kovačević (Simović), Grkajac, Lukić, Obradović, Milekić, Vasilić (Petrović), Ćulum.
“Šumadija“: Nićiforović, Proković (Jovanović), Stojković, Obradović (Arsenijević), Janković, Radović, Juhik, Jevremović, Milanović, Turković (Radovanović), Doderović.